ProgramaLapkričio 9 d. 19 val.

Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31

PHILIPPE THURIOT
Belgija

Klasikinės akordeono muzikos topuose lyderiaujančio Belgijos akordeonisto Philippe’o Thuriot intriguojanti ir naujausia solo programa „Skara B“ kviečia nerti į baroko muzikos gelmes.
Po prestižinių ir aukštai įvertintų Bacho Goldberg variacijų ir Couperin muzikos įrašų, kurie buvo labai aukštai įvertinti tarptautinėje muzikos spaudoje ir sulaukė palankių įvertinimų, akordeonistas iš Belgijos Philippe’o Thuriot neria į baroką su visiškai nauju projektu, apjungiančiu J. S. Bacho ir D. Scarlatti kompozicijas.
Atlikėjas aktyviai koncertuoja įvairiose pasaulio šalyse ir dalyvauja daugelyje tarptautinių festivalių, tokių kaip Crete Senesi Toskanoje, Philippe’o Herreweghe. Grojo su tokiais džiazo meistrais kaip Ellery Eskelin, René Lussier, Uri Caine, Marku Feldmanu ir Maria Schneider. Plataus profilio akordeonistas Philippe, pats save vadinantis muzikiniu šimtakoju, smulkmeniškai domisi ir profesionaliai atlieka įvairaus žanro muziką- nuo džiazo ir improvizacijos iki klasikos.

 Lapkričio 10 d. 18 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

LMTA AKORDEONISTAI

Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros studentai su kruopščiai atrinktais, ryškiausiausiais kūriniais.
Programoje baroko, klasikinė, originali moderni, virtuozinė muzika akordeonui solo bei kameriniams ansambliams. 

Trio Primavera – Monika Sapiegaitė(smuikas), Vaiva Sodaitytė(violončelė), Povilas Neliupšis(akordeonas)

Solistai: Edvinas Cilidz, Ruslanas Grimbovskij, Edgaras Dičpinigaitis, Georgina Bognár, Adrian Pikis, Gabrielė Jasiukevičiūtė, Marius Kukšta, Karolis Lukoševičius.

Kamerinis ansamblis -Aistis Tamulevičius (akordeonas), Simas Miklovis (birbynė)

Akordeonų duetas -Marius Kukšta, Žilvinas Šimkus

Akordeonų kvintetas – Marius Kukšta, Georgina Bognár, Povilas Neliupšis, Orinta Lukauskaitė, Žilvinas Šimkus.

 Lapkričio 11 d. 18 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

VLADIMIR BLAGOJEVIĆ
Serbija

Aktyviai koncertuojančio Europoje ir už jos ribų atlikėjo, pedagogo ir svarbių konkurso vertinimo komisijos nario meninė kūryba peržengia nacionalines sienas.
Bendradarbiavio kuriant naujus kūrinius solo akordeonui su daugeliu tarptautiniu mastu pripažintų kompozitorių, tokių kaip Matthias Pintscher, Pierre Boulez, Matthias Arter, Miroslav Srnka, Wolfgang Rihm, Richard. Berret, Djuro Živković, Oscar Bianchi ir kt. Būdamas ryškus šiuolaikinės bei klasikinės muzikos propaguotojas, Vladimiras solo bei kitomis sudetimis, atliko daugiau nei 80 naujų kūrinių premjeras. Festivalyje V.Blagojević pristatys šiuolaikės muzikos ir serbų kompozitorių kūrybą. Koncerto klausytojai turės galimybę išgirsti pasaulinę Matthias Arter „Gletscherspalte“ premjerą.

 


Lapkričio 12 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

ZHIYUAN ZHANG
Kinija

Daugelio tarptautinių konkursų laureatas, prestižinių apdovanojimų nugalėtojas, vienas ryškiausių Kinijos jaunos kartos atlikėjų.
Programoje:  J.S.Bach, S.Barber, S.Haapamaki, M.Lindberg, U.Rojko, Xu Changjun, G. Hermosa, Wang Shusheng.

 

 

 Lapkričio 14 d. 18 val.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10
KONCERTAS NEMOKAMAS

Duetas „TUTTO A DIO“
Augustinas Rakauskas (akordeonas)
Greta Staponkutė-Rakau (altas)

“Stilių degustacija”

„Tutto a Dio“ – tai alto (Greta Staponkutė-Rakau) ir akordeono (Augustinas Rakauskas) duetas. Neįprasta alto ir akordeono kombinacija duete unikalus ir žavingas išskirtinumas Lietuvos ir pasaulio scenose. Ansamblis atkreipia dėmesį ne tik neįprasta sudėtimi, bet ir puikiais tarptautinio masto profesiniais pasiekimais, aktyvia koncertine veikla Lietuvoje ir pasaulyje.  Pasauliniuose konkursuose laurus skinantis duetas „Tutto a Dio“ yra vertinamas už charizmatišką atlikimą, nuspalvintą profesionaliu ir kūrybišku muzikalumu.

Programoje: Gabriel Fauré, Dobrinka Tabakova, Erwin Schulhoff, Astor Piazzolla, Ernest Bloch, Thüring Bräm, Sulkhan Cincadze. Koncerto metu skambės specialiai duetui „Tutto a Dio“ parašyta Silvijos Miliūnaitės pasaulinė premjera.Lapkričio 15 d. 19 val.

Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31
KONCERTAS NEMOKAMAS

OLEKSII MURZA
Ukraina

Pastaraisiais metais ryškiai sužibęs jaunosios kartos akordeonistų atstovas, vienas iš pirmaujančių jaunųjų akordeonistų Ukrainoje, XIII Tarptautinio akordeonistų Vilnius 2019 konkurso bei daugelio kitų tarptautinių konkursų laureatas, virtuozišku grojimu išsiskiriantis atlikėjas iš Odesos. Baigęs bakalauro bei magistro studijas Odesos nacionalinėje muzikos akademijoje nuo 2021 metų dirba šioje auštojoje mokykloje asistentu prof. Volodymyro Murzos klasėje. Nuo 2022 metų laimėjęs DAAD stipeniją studijuoja vieno garsiausių akordeono atlikėjo ir pedagogo Prof. Teodoro Anzelotti klasėje Freiburgo (Vokietija) menų Universtitete.

Programoje spalvinga virtuozinė, originali muzika akordeonui bei įspūdingos transkripcijos.

 Lapkričio 16 d. 19 val.

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
KONCERTAS NEMOKAMAS

“SVETIMI NAMAI”
DALIA DĖDINSKAITĖ, smuikas
GLEB PYŠNIAK, violončelė
TADAS MOTIEČIUS, akordeonas

Matvej Vaisberg – paveikslai;  Idėjos autorė – Janina Ališauskienė

„Svetimi namai“ – muzikos ir tapybos šedevrų sintezė, kviečianti prisiminti ir įamžinti Lietuvos žydų gyvenimo palikimą.
Žagarė, mažas Lietuvos miestelis įkvėpė žymų ukrainiečių dailininką Matvej Vaisberg nutapyti paveikslų seriją „Svetimi namai“, kur Žagarės miestelio žydų namai, kuriuose jie kadais gyveno ar dirbo. Unikali paveikslų tematika įkvėpė vienus ryškiausius Lietuvos atlikėjus – violončelininką Gleb Pyšniak, smuikininkę Dalią Dėdinskaitę ir akordeonininką Tadą Motiečių prisiminti ar naujai atrasti Lietuvos žydų kompozitorių J. Achron, C. Cui, A. Šenderovo, J. Heifetz, A. Copland ir kt. muziką ir pristatyti kaip bendrą tapybos ir muzikos sintezę koncerte „Svetimi namai“.Lapkričio 18 d. 18 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

VELI KUJALA
Suomija

Veli Kujala yra išskirtinis atlikėjas, derinantis tiek atliekamų stilių įvairovę, tiek komponavimą. Atlikėjas neapsiriboja vien šiuolaikine muzika. Jis yra kelių ansamblių narys, groja projektuose nuo laisvos improvizacijos, modernių projektų, eksperimentų iki pramoginės muzikos. Kai Niujorko Metropoliteno operai prireikia pasaulinio lygio akordeonisto, jie pasikviečia Velį, kuris iš esmės papildo pasirodymą savo neįtikėtinu dalyvavimu. Iš kur visa tai? Galbūt ištakos slypi magijos triukuose, kuriais Veli užsiima nuo vaikystės? Norint pasirodyti kaip magui, reikia neįtikėtino miklumo ir sugebėjimo patraukti žiūrovų dėmesį, kad būtų galima juos nustebinti. Veli Kujala visa tai turi ir ne tik magijoje, bet ir atliekant muziką akordeonu bei kuriant sudėtingiausias kompozicijas.

 Lapkričio 19 d. 18 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

“ERDVĖ JAUNIEMS TALENTAMS”

JONAS VOZBUTAS (akordeonas)
MANTAS LEONARDO LIZZI (akordeonas)

Dviejų kylančių žvaigždžių, ryškiausių jaunos kartos akordeonistų koncertas žada daug nepakartojamų emocijų. Abu atlikėjai yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai, solidžiai reprezentuojantys Lietuvą pasaulyje. Jau ne vieneri metai jie yra globojami M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo.
„Jaunasis menininkas“; „Jaunasis šviesuolis”; „Lietuvos garbė “ „Metų vaikas“ stipendijos, oficialūs padėkos raštai iš Lietuvos Respublikos prezidentų , ar televizijos projektai „Lietuvos talentai. Supervaikai“, „Lietuvos Maximalistai“ yra tik maža dalis įvertinimų, kuriuose jaunieji akordeonistai buvo pastebėti. Profesionalios scenos klausytojai su didžiausiu malonumu klausosi jų atliekamų programų.


 

Lapkričio 21 d. 18 val.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, J.Karoso salė
KONCERTAS NEMOKAMAS

LMTA AKORDEONISTAI

Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros studentai:
Ovidijus Miežetis, Aistis Tamulevičius, Nojus Rimkus, Georgina Bognar, Nedas Ruibys, Adrian Pikis, Karolis Lukoševičius, Žilvinas Šimkus, Konrad Dovgerd, Eva Vitkovska

Akordeonų duetas: Marius Kukšta, Žilvinas Šimkus

Akordeonų kvintetas: Marius Kukšta, Georgina Bognár, Povilas Neliupšis, Orinta Lukauskaitė, Žilvinas Šimkus.

 

 Lapkričio 22 d. 19 val.

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
BILIETAI

MARCO GEMELLI (bandoneonas)
VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
Dalia Kuznecovaitė – pirmas smuikas, kvarteto meno vadovė
Algirdas Šochas – antras smuikas
Kristina Anusevičiūtė – altas
Viktor Rekalo – violončelė

Gražiausia visų laikų ASTOR PIAZZOLLA muzika

Gražiausi kultinio kompozitoriaus ir atlikėjo argentiniečio Astoro Piazzollos kūriniai originaliam instrumentui bandoneonui tikra šventė tango muzikos gurmanams. Karštai atliekantis šią muziką italas iš Kalabrijos Marco Gemelli su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, pristatys populiariausių Astoro Piazzollos kūrinių puokštę, bei įtrauks klausytojus į aistringa meile pulsuojantį tango muzikos pasaulį.
Marco Gemelli kartu su Vilniaus Valstybiniu kvartetu XXVI Tarptautinio akordeono festivalio VILNIUS 2023 uždarymo koncerte, pademonstruos gebėjimą nepaprastu talentu užfiksuoti Piazzollos muzikos esmę. Marco Gemelli bandoneonas puikiai skamba įvairiuose muzikiniuose kontekstuose, o pats muzikantas pasižymi neklystančia menine intuicija bei gebėjimu sukurti maksimalų ryšį su savo partneriais. Meistriškai su nauju įkvėpimu aranžuotų A. Piazzolla kompozicijų lengvumas bei atlikėjų stiliaus pojūčio ir aistros dėka koncertas tampa lyg gyvenimo istorijos puslapių perskaitymu ir atsinaujinimu.

Bilietus platina BILIETAI.LT