Programa


Lapkričio 5 d. 19 val.
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

ATIDARYMO KONCERTAS
RAIMONDAS SVIACKEVIČIUS, akordeonas
MINDAUGAS BAČKUS, violončelė
Lietuva

Jubiliejinį, jau 25 – ą, Tarptautinį  akordeono muzikos festivalį atidarys meno vadovo akordeonisto Raimondo Sviackevičiaus ir jo ilgamečio scenos partnerio violončelininko Mindaugo Bačkaus duetas. Muzikantai savo koncertą dedikuoja neseniai amžinybėn iškeliavusiems lietuvių kompozitoriams – Broniui Kutavičiui, Vidmantui Bartuliui, Faustui Latėnui, Anatolijui Šenderovui.. Skambės šių autorių ir jų amžininkų kūrinių versijos, gimusios duetui glaudžiai bendradarbiaujant su kompozitoriais.

Raimondas Sviackevičius (akordeonas) ir Mindaugas Bačkus (violončelė) yra atkaklūs lietuviškos muzikos propaguotojai ir savo instrumentų ambasadoriai. Jie yra gerai žinomi ir kaip solistai, ir kaip įvairių ansamblių nariai.

Atlikėjai nuolat ieško naujų formų ir iššūkių, eksperimentuoja įvairiuose muzikos žanruose, grodami siekia įrodyti savo instrumentų universalumą ir praplėsti klausytojų ratą.

Programoje: Bronius Kutavičius,  Vidmantas Bartulis, Anatolijus Šenderovas, Faustas Latėnas, Arvo Part ir kt.

 

Lapkričio 8 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42
KONCERTAS NEMOKAMAS

ORKESTRO ir ANSAMBLIŲ FIESTA
Dalyvauja LMTA Akordeono katedros akordeonų orkestras (vad. Prof. Raimondas Sviackevičius; Lekt. Tadas Motiečius)
LMTA Akordeono katedros akordeonų ir kameriniai ansambliai
Trio Primavera: Povilas Neliupšis (akordeonas), Dina Novikova (smuikas), Kornelija Morkevičiūtė (violončelė)
Akordeonistų Trio Unseen: Edgaras Dičpinigaitis, Ruslan Grimbovskij, Matas Sabaliauskas
Akordeonistų Trio Feroce: Edvin Cilindz, Edgaras Volosevič, Rimantas Treigys
Akordeonistų duetas: Marius Kukšta, Žilvinas Šimkus

Programoje: J. S. Bach, G. Fauré, Á. Piazzolla, A. Almila, W. Ruß-Plötz, H.-G. Kölz, T. Kantelinen, M. Gałażyn, I. Watson, J. Tamulionis

 

Lapkričio 10 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42
KONCERTAS NEMOKAMAS

JAUNIEJI LENKIJOS VIRTUOZAI
Lenkija

Varšuvos F. Chopino muzikos universiteto akordeono virtuozai, ryškiausi solistai ir ansambliai.
Kacper Kaczmarek, Kacper Batycki, Krzysztof Polnik, Michał Kałuża, Diana Pomaz, Anastazja Gizinska, Tobiasz Urbaniak, Damian Zyskowski, Trio KKK.

Programoje originali virtuozinė muzika bei transkripcijos.

 

Lapkričio 11 d. 19 val.
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

Grupė „SUBTILUS“
Laurynas Vaitkus (tenorinė birbynė, lumzdelis),
Žygimantas Baltrūnas (akordeonas, klavišiniai),
Tautvydas Jurkša (akordeonas, keytar’as)
Vytautas Švažas (mušamieji, perkusija)
Lietuva
Dalyvauja VALERIJA KUČERENKO, Ukraina (vokalas)

Grupei pavyko sukurti savo unikalų skambesį, kurio nesupainiosi su niekuo, tai world/fussion, jazz, rock, modern folk, crossover stilių muzika.
Klausytojai po koncertų kone vienbalsiai teigia, kad grupės nepriekaištingas muzikos atlikimas nepalieka abejingų. Energetika tiesiog sprogsta visų koncertų metu ir to neatsiejama dalimi yra kiekvienas grupės narys. Ir nesvarbu ar jie groja savo kūrybos muziką, džiazo standartą, rock – pop, ar modernų folką, jų koncertuose tai skamba dar negirdėtai.
2022 metais ​grupė Subtilu-Z ​dėl karo Ukrainoje pakeitė pavadimą​ į​ SUBTÌLUS​.

 

 

Lapkričio 12 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42
KONCERTAS NEMOKAMAS. Rengiamas kartu su Italų kultūros institutu Lietuvoje

MASSIMILIANO PITOCCO, akordeonas
Italija

Massimiliano Pitocco yra koncertavęs Miuncheno, Frankfurto, Amsterdamo, Briuselio, Hamburgo, Lisabonos, Belgrado, Stokholmo, Vienos, Paryžiaus, Liono, Liuksemburgo, Budapešto, Berlyno „Konzerthaus“, Ciuricho „Tonhalle“, Liucernos, Meksiko, Sidnėjaus, Tokijo, Jokohamos, Jungtinių Arabų Emiratų, Maroko, San Paulo, Jungtinių Amerikos Valstijų bei didžiosiose Italijos teatrų salėse.

Programoje klasikinių kūrinių transkripcijos akordeonui.

 

Lapkričio 15 d. 19 val.
Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2
KONCERTAS NEMOKAMAS

LMTA AKORDEONO KATEDROS SOLISTŲ INTERAKTYVUS KONCERTAS-FLASHMOBAS
Dalyvauja LMTA Akordeono katedros solistai
Edvin Cilindz, Edgaras Dičpinigaitis, Konrad Dovgerd, Ruslan Grimbovskij, Gabrielė Jasiukevičiūtė, Marius Kukšta, Karolis Lukoševičius, Povilas Neliupšis, Adrian Pikis, Žilvinas Šimkus.
(Prof. Raimondo Sviackevičiaus; Prof. Eduardo Gabnio, Lekt. Tado Motiečiaus kl.)

Programoje:
F. Angelis, J. S. Bach, A. Ginastera, P. Marzocchi, N. Medtner, J. P. Rameau, C. Saint-Saëns, D. Scarlatti, J. Tamulionis, J. Torres, V. Zubitsky.

 

Lapkričio 18 d. 19 val.
Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31

PASAULIO GERIAUSIEJI
MIKA VÄYRYNEN
, akordeonas
Suomija

M. Väyrynen ypatingai laukiamas atlikėjas pasaulio salėse. Lietuvoje, Vilniaus Akordeono festivalyje, Mika lankosi jau 3-ą kartą. Akordeono elito MEGA žvaigždė pristato gurmanišką, ekstremaliai sudėtingą repertuarą. Skambės specialiai Vilniaus akordeono festivaliui užsakytos, M. Väyrynenui parašytos kūrinių premjeros.

 

Lapkričio 19 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42
KONCERTAS NEMOKAMAS

SUOMIJOS VIRTUOZAI
Suomija
Helsinkio J.Sibelijaus muzikos akademijos akordeono virtuozai, ryškiausi solistai ir ansambliai.
Leonardo Rojnic, Pilvi Huhta, Kiia-Maria Piispa, Kalle Siitonen, Jaakko Jukonen, Sabina Aftyka.

Programoje originali virtuozinė muzika bei transkripcijos.

 

Lapkričio 20 d. 18 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42
KONCERTAS NEMOKAMAS

GOLDBERGO VARIACIJOS
FANNY VICENS
, akordeonas
Prancūzija

Programoje Johano Sebastiano Bacho Goldbergo variacijos

 

Lapkričio 22 d. 19 val.
Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

JAZZ / TANGO FIESTA
VINCE ABBRACCIANTE, akordeonas
JAVIER GIROTTO, saksofonai, fleita
Italija / Argentina

Tai išskirtinis projektas, kuriame džiazas ir Argentinos tradicijos susijungia formuojant ypatingą energetinį lauką persmelktą veržlių bei ypač jautrių tango elementų.
Italas akordeonistas Vince Abbracciante ir argentinietis saksofono meistras Javier Girotto, lyriški ir labai melodingi muzikai, visada ieškantys intymaus pokalbio savo instrumentų pagalba. Jie sugeba klausytoja kilstelėti į estetines aukštumas. Muzikos skamba sentimentali poezija. Menininkai kuria unikaliai originalią muziką, sukuriančią tiltus tarp džiazo, folkloro ir tango.

 

Lapkričio 23 d. 19 val.
Energetikos ir technikos muziejus, Rinktinės g. 2
AUKOS

UKRAINOS PALAIKYMUI
IGOR SAYENKO
, akordeonas, bandoneonas
Ukraina

Igor Sayenko baigęs studijas Ukrainos nacionalinėje Čaikovskio muzikos akademijoje buvo pakviestas groti žymiam Ukrainos nacionalinės filharmonijos ansamblyje Rizolio vardo kvartete. 2016-2019 m. buvo šio ansamblio meno vadovas. „Kyiv Classic Accordion“ dueto įkūrėjas. 2019 m. duetas padarė vaizdo įrašą Prancūzijos nacionalinei televizijai. Nacionalinių ir tarptautinių konkursų žiuri narys. Bendradarbiauja su žymiausiais nacionaliniais orkestrais ir klasikinės bei šiuolaikinės muzikos ansambliais.

 

Lapkričio 24 d. 19 val.
Vilniaus rotušė, Didžioji g. 31
BILIETAI

PRANCŪZIŠKOJO GYPSY SWING / JAZZ MANOUCHE STILIAUS ENERGIJOS PLIŪPSNIS
LUDOVIC BEIER, akordeonas
PHILIPPE CUILLERIER, gitara
ANTONIO LICUSATI, kontrabosas
Prancūzija

Prancūzų trio projektas kuria ypatingą atmosferą atliekant visiems prieinamą žaismingą ir intymų džiazą. Ansamblio čigoniško džiazo (Gypsy swing) energetiką įsuka į spalvingą, ypač muzikalų, nuoširdų ir virtuoziškai meistrišką sūkurį.
Visame pasaulyje pripažintas akordeonistas Ludovic Beier būdamas tik 24 metų jau dalijosi scena su geriausiais Prancūzijos, Europos ir Amerikos džiazo stiliaus atlikėjais, įskaitant Angelo Debarre, Anat Cohen, Dorado Schmitt, Martin Taylor, Stochelo Rosenberg, Paquito D’Rivera, James Carter. Atlikėjas yra pasirodęs didžiausiose pasaulio koncertų salėse bei ypatingos svarbos džiazo festivaliuose: „Carnegie“ salėje Niujorke, Kennedy centre, San Francisco festivalyje, „Disney“ salėje Los Andžele, Čikagos simfoninėje salėje, „Kimmel“ menų centre Filadelfijoje, „Salle Pleyel“ koncertų salėje (Paryžiuje), įrašų studijos „Blue Note“ džiazo klube (Milane), „Festival de Jazz de Monreal“ (Kanada), „Phoenix Hall“(Japonija), Niuporto džiazo festivalyje, „Hollywood Bowl“ koncertų salėje bei Monrealio džiazo festivalyje. Jam talkins čigoniško Swing‘o gitaristas Philippe „Doudou“ Cuillerier, bei charizmatiškasis kontraboso virtuozas Antonio Licusati.

 

Lapkričio 25 d. 19 val.
“Vakaris” – Pramogų salė „Pramogų banke“. A. Stulginskio g. 8
BILIETAI

MUZIKOS IR ŠVIESŲ MAGIJOS ŠOU
KIMMO POHJONEN
, akordeonas
Suomija

Triuškinanti tamsaus, pirmykščio, instinktyvaus, garsinio teatro lavina“, – taip apie suomį Kimmo Pohjonen atsiliepė kritikai po jo pasirodymo Australijoje (Sydney Morning Herald).
25-ojo Tarptautinio Akordeono festivalio organizatoriai po 14 metų pertraukos pasikvietė unikalų atlikėją ypatingai ir su trenksmu užbaigti jubiliejinį festivalį.
Visame pasaulyje išgarsėjęs Kimmo Pohjonen 2008 metais Vilniaus Akordeono festivalyje sukėlė tikrą audrą, jo muzikos ir šviesų šou pasirodymas nepaliko abejingų.
„Tai nepakartojama“, „Įspūdžių lavina“, „Šamaniškas ritualas“ – taip klausytojai apibudino Pohjoneno šou Vilniuje.
Muzikos avantiūristu vadinamas Suomijos akordeonistas Kimmo Pohjonen padarė revoliuciją akordeono šou muzikoje. Savito garso ir nestandartinio, neretai šokiruojančio, atlikimo maniera pasižymintis atlikėjas, savo tarptautinę karjerą pradėjo 90-ais. Jo koncertuose skamba dinamiškos kompozicijos su drąsiais, naujoviškais ar net baimę keliančiais garsiniais efektais. Jo pasirodymuose dominuoja erdvinis garsas ir ypatingos šviesų instaliacijos kiekvieną kartą siekiant sukurti unikalų šou. Pohjonenas sukūrė elektrifikuotą instrumentą, apimantį efektus, MIDI ir kitą elektroniką.